Päikese kaitseks võtta ligi valge või hele voodilina, mille vajaduse korral saab enesele selga tõmmata. Uskuge, päikesepõletus on veepeal kiire tulema!
Kindlasti võtta kaasa midagi pehmet istumise alla (ideaalselt sobib väike võimlemismatt, kuid asja ajab ära ka käterätik vms.). Kanuupingid on kõvad, mistõttu istmiku valusaks hõõrumine on garanteeritud.
Kindlasti tuleb kaasa võtta päikesekaitsekreem, sääsetõrjevahendid, plaastrid ja soovitavalt ka veekindlalt pakitud autoapteek.
Alati tasub enne matkale minekut
pidada nõu mõne kogenud matkajaga, kelle soovitusi läheb
teil kindlasti tarvis.
Kanuusõitja meelespea:
Kanuumatkal pole eelnev sõidukogemus oluline. Korraldajad õpetavad teile sõiduvõtted selgeks kohapeal, enne matka.
Varustus (toit, tagavarariided, eriti fotoaparaat ja mobiiltelefon) tuleb kanuumatkale kaasa pakkida kilekottidesse või erilisse veekindlasse pakendisse. Ehkki kanuu ei kipu väga kergesti ümber minema, võite mõlaga ettevaatamatult vett pritsides oma varustuse märjaks teha.
Päästevest on kanuumatkal kohustuslik
Kanuu läheb kõige kergemini ümber sisse- ja väljaastumise ajal. Siis tuleb end hoida võimalikult kükakil.
Kanuus ei tohi kunagi püsti seista.
Puude ja muude takistuste alt läbi sõites ei tohi takistustest kinni haarata, vaid kallutada end võimalikult taha või ette.
Riietus ja jalanõud tuleb valida vastavalt ilmale. Kerge tuulejope või plastikust vihmakeep pole kunagi liiast, isegi kõige palavama ilmaga mitte. Niisamuti tuleks kaasa võtta soojad sokid (juhuks, kui märjaks saate).
Peakate on suvepäeval hädavajalik. Uute saabaste või tossudega ei maksaks matkale minna (suure tõenäosusega saavad mudaseks).
Ujuda võiks kanuumatkale minnes osata, kuid kohustuslik see ei ole.
Alkohol kanuumatkale ei sobi.
2002 - 2003 Rain Veetõusme. kõik õigused kaitstud webmaster